Історія та місія
КНП Вінницької обласної Ради «Клінічний Центр інфекційних хвороб»
Комунальне некомерційне підприємство Вінницької обласної Ради «Клінічний Центр інфекційних хвороб» як Підприємство (далі – Центр), утворене на базі Комунального закладу «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Вінницької обласної Ради рішенням 39 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 26 вересня 2019 року № 849 (найменування змінене рішенням 5 сесії Вінницької обласної Ради 8 скликання від 26 лютого 2021 року № 90) код ЄДРПОУ 26285843, власником підприємства є Вінницька обласна Рада.
Юридична, фізична адреса закладу та місце надання послуг: Україна, 23222, Вінницька область, Вінницький район, селище Березина, вул. Каштанова, буд. 5.
Центр, як загально інфекційний був створений враховуючі світові інфекційні загрози і в зв’язку з відсутністю в області такого закладу охорони здоров’я. Створення 01.04.2021 року сучасного єдиного в області спеціалізованого КНП Вінницької обласної Ради «Клінічний Центр інфекційних хвороб» з потужною лабораторно-діагностичною базою дало змогу надання якісних медичних послуг пацієнтам з коронавірусною хворобою, вірусними гепатитами, ВІЛ-інфекцією/СНІДом, інфекціями що передаються статевим шляхом, іншими інфекційними і супутніми станами, а також пацієнтам з особливо небезпечними інфекціями.
Захист населення від інфекційних хвороб визначається одним із пріоритетних напрямів діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я (WHO, 2004), смертність внаслідок інфекційних хвороб в деяких країнах світу займає друге місце в структурі загальної смертності. В кінці ХХ століття загострилась ситуація з таких широко відомих захворювань, як чума, холера, жовта лихорадка, і з`явилось більше 30 нових раніше невідомих, але небезпечних хвороб: високо контагіозні геморагічні лихорадки Ласса, Ебола, Марбург; ВІЛ-інфекція, легіонельоз, пташиний та свинячий грип, COVID-19 та інші. Сьогодні реальною є загроза біотероризму, так як епідемії/пандемії інфекційних захворювань, особливо викликаних високопатогенними збудниками, призводять до тяжких соціально-економічних наслідків.
Маршрут руху пацієнтів з різними інфекційними станами з усіх територій області передбачає цілодобовий режим, повну незалежність та відсутність перетинань шляхів пацієнтів, в тому числі в невідкладних станах, в тому числі амбулаторних.
В Центрі працює амбулаторно-поліклінічне відділення з денним стаціонаром для надання консультативної допомоги та забезпечення медичного нагляду за пацієнтами з хронічними та невиліковними інфекційними хворобами. Це дає змогу замінити стаціонарну послугу на амбулаторну. Рух пацієнтів з інфекційними хворобами, в тому числі з особливо небезпечними інфекціями та клієнтів для консультативно-діагностичних послуг розмежований згідно норм інфекційного контролю.
Фахівці Центру готові до швидкого реагування на будь які інфекційні виклики (в тому числі, враховуючи досвід світу під час пандемії COVID-19, яка продовжується) та до надання медичних послуг в надзвичайних ситуаціях завдяки:
- наявності високо кваліфікованого спеціалізованого професійного потенціалу (також враховуючі працівників ВНМУ ім. М. І. Пирогова);
- концентрації високо технологічного лабораторного і діагностичного обладнання;
- багаторічному успішному досвіду потужної організаційно-методичної, інформаційно-освітньої та лабораторної скринінгової роботи в регіоні;
- досвіду навчальної роботи на дипломному (для студентів ВНМУ та медичного коледжу) та післядипломному етапі для лікарів України на базі Міжрегіонального тренінгового центру;
- багаторічному досвіду ведення паліативних/хоспісних пацієнтів (перше відділення в області), різнопланових пацієнтів з гострими, хронічними та невиліковними інфекційними захворюваннями;
- багаторічному досвіду ефективної комунікації і співпраці з різним державними, недержавними і військовими структурами;
- багаторічному досвіду фармменеджменту;
- потенціалу для розвитку матеріально-технічної бази та прилеглої території;
- відокремленістю розташування Центру та близькість до міжнародної траси;
- вдалому розташуванню Центру в екологічно чистій місцевості;
- компактному розміщенню лікарняного комплексу;
- незалежній системі водопостачання та опалення від централізованої міської мережі;
- в процесі організація потужностей для знешкодження небезпечних відходів;
- наявності трирівневого централізованого кіснезабезпечення;
- можливості самостійного електрозабезпечення Центру.
Центр має ліцензії:
Ліцензія на медичну практику діє згідно наказу МОЗ України від 20.12.19р №2588;
Ліцензія на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів строк дії ліцензії 12.12.2019 року по 12.12.2024 року;
Ліцензія на використання джерел іонізуючого випромінювання № ОВ 0011455 строк дії ліцензії 19.01.2022 по 19.01.2025 року.
Надано статус клінічного згідно наказу МОЗ України від 12.12.2012 № 1046 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14 вересня 1998 року № 273».
На території закладу розміщено 7 корпусів та допоміжні будівлі : головний корпус, лікувальні корпуси, патологоанатомічний корпус та господарські будівлі.
Центр надає послуги за інфекційним та суміжними профілями усьому населенню Вінницької області, що налічує 1 507 738 осіб. До зони обслуговування входить 6 районів, 63 територіальні громади. В області функціонує 437 внутрішньо обласних міжміських і приміських маршрутів, 575 приміських маршрутів, які не виходять за межі території району, та близько 100 міських маршрутів. Крім того, у Вінницькій області нараховується 47 міжнародних та 94 міжобласних маршрутів.
Загальний штат працівників КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб» складає 154 особи.
На 2023 рік Центром укладено договір з НСЗУ на пакети ПМГ-2023:
4 Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.
9 Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах.
21 Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ).
22 Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії.
23 Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
42 Готовність до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях.
50 Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів.
Ліжковий фонд Центру складає 230 ліжок в т.ч. 14 ліжок в палатах інтенсивної терапії.
Центр має стабільну фінансову стійкість за рахунок виконання умов Програми медичних гарантій (ПМГ), адмініструванню та менеджменту.
Центр включений до діючої «Обласної програми «Підтримка та розвиток охорони здоров’я Вінниччини» на 2021-2025 роки», що гарантує стабільне фінансування за спеціалізованими напрямками.