З 20 по 27 листопада в Україні проводитиметься Європейський тиждень тестування!

З 20 по 27 листопада в Україні проводитиметься Європейський тиждень тестування!

У період з 20 по 27 листопада поточного року в Україні проводитиметься Європейський тиждень тестування (далі — ЄТТ) заснований EuroTEST основним завданням якого є тестування на ВІЛ та визначення маркерів вірусних гепатитів В та С (далі — ВГВ та ВГС).

Актуальність проведення зазначеної ініціативи в Україні обумовлена високою поширеністю ВІЛ та вірусних гепатитів серед населення. Так, за оціночними даними, 5% і 1,5% населення країни інфіковано ВГС та ВГВ. З осіб, інфікованих ВГС, 3,6% є хронічно хворими, що у абсолютних цифрах становить орієнтовано 1 342 418 осіб. На хронічний ВГВ хворіє у абсолютних числах 559 341 осіб. В свою чергу, більшість осіб не знають про свій статус та відповідно не отримують доступ до лікування. Під медичним наглядом з встановленим діагнозом ВГС перебуває 87 269 осіб, що становить 6,5% від оціночної кількості і 23 631 особа із ВГВ, що становить 4,2% від оціночної кількості інфікованих осіб.

Зважаючи на широке поширення вірусних гепатитів Україна приєдналася до Глобальної стратегії з елімінації вірусних гепатитів B та C, ухваливши Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року.

Цілями реалізації зазначеної стратегії у частині вірусних гепатитів до 2030 року є:

  • попередження 90% нових випадків вірусних гепатитів;
  • виявлення 90% осіб, які хворіють на вірусні гепатити;
  • лікування до 90% хворих.

Наразі лікарські засоби для лікування ВІЛ, ВГВ та ВГС закуповуються централізовано за кошти державного бюджету в рамках бюджетної програми КПКВК 2301040 «Громадське здоровя та заходи боротьби з епідеміями» у достатній кількості, натомість проблемою є виявлення осіб, які мають діагноз проте не знають про це. Причинами низького виявлення осіб, хворих на вірусні гепатити є низька поінформованість населення у результаті чого значна частина хворих дізнається про свій діагноз на термінальній стадії хвороби.

Детально ознайомитись з прес-релізом щодо даного заходу можна за посиланням на G-диск

«Кожна людина має невід'ємне право на життя та здоров'я...» Стаття 27 Конституції України.